běžecká sluchátka recenze

10 nejlepších běžeckých sluchátek pro rok 2016

Odolné proti potu, nepřekáží při běhu či cvičení, mají skvělý zvuk.

Patříte mezi ty, co rádi při běhání či cvičení poslouchají oblíbené songy? Ať už z důvodu vyšší motivace nebo prostě jen tak pro relax? Pravděpodobně jste zkusili i různé typy sluchátek, které vám ne vždy vyhovovaly. Dnešní nabídka běžeckých sluchátek je opravdu široká od modelů za pár stovek po modely za několik tisíc.

V tomto článku se podíváme na přehled těch nejlepších sluchátek, která můžete aktuálně vyzkoušet. Neomezovali jsme se pouze na sluchátka, která koupíte v ČR, což vám dává jistotu, že v přehledu figurují jedny z nejlepších modelů, které lze koupit.

1. Gibson Trainer Ti100

4d8c0ae5d1caeca79b463e294b4a5138-650-80

Výhody a nevýhody

+ Fantastická kvalita zvuku – Konstrukce není příliš robustní

Bluetooth sluchátka Ti100 jsou komfortní, velmi lehká a vyvážená, s perfektním zvukem a zadním blikajícím světlem pro noční běhání. Světlo můžete samozřejmě vypnout pomocí hlavního tlačítka, které můžete využít i k přeskakování skladeb stejně jako u jiných sluchátek.

K dispozici je několik typů tvarů koncovek do uší. Při testu se používal sportovní typ, který je specifiky zahnutý a je mnohem lepší pro běh a další sportovní aktivity. Díky zahnutí jsou velmi dobře ukotvená v uchu, ale bez pocitu hlubokého proniknutí, jak tomu může být u běžných sluchátek. I když se tedy cítíte volněji sluchátka nevypadnou z uší.

Pokud běháte nebo sháníte sluchátka do posilovny, vaším primárním požadavkem bude asi lehkost, dobrý zvuk a izolace okolního zvuku. Právě to vám tyto sluchátka nabídnou. Na jedno dobití sluchátka vydrží asi 6,5 hodiny. Pokud chcete přes sluchátka pustit trochu víc okolního zvuku (vyšší bezpečnost), jednoduchým kliknutím na ovládací knoflík to nastavíte. Pro zajímavost sluchátka byla navržena ve spolupráci s Usain Boltem.

Nové sluchátka můžete pořídit od 146 liber. Delší recenze v AJ na těchto stránkách.

2. Monster ROC Sport SuperSlim

e95041f8328a8645defb43212fb6dd9f-650-80

 

Výhody a nevýhody

+ Dobrá izolace okolního hluku
– Výraznější basy
+ Nevypadnou

Sluchátka od společnosti Monster představují svým technický provedením určitý ekvivalent sluchátek od Beats. Původně společnost patřila právě pod značku Beats a i po jejich osamostatnění dělá stále jedny z nejlepších běžeckých / sportovních sluchátek, která můžete koupit. Tváří tohoto konkrétního modelu je Cristiano Ronaldo.

Sluchátka mají patentovaný SportsClip, který je udrží ve vašich uších i při náročném pohybovém cvičení. Zároveň fungují i jako hadsfree, takže při zvedání hovorů, dejte pozor ať jste už vydýchaní. Apt-X Bluetooth spolu s vynikající izolací proti hluku, má vliv na silný zvuk bez rušení z okolí. Někteří lidé nemají rádi silnější basy, jiným zase při cvičení vyhovují. Ovládací prvky jsou umístěny na uchu. Klasické ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a volání.

Patří mezi dražší sluchátka a zlatý povrch může někoho odradit. Nelze však popřít vysokou kvalitu zvuku, proto je také používá již zmíněný Ronaldo. Na jedno dobití vydrží asi 5 hodin. Používat je můžete i s brýlemi nebo helmou.

Sluchátka se pohybují v ceně kolem 5800,- Kč. Rozsáhlejší recenze v AJ na těchto stránkách.

3. Panasonic BTS50

85211bd60967c0d86c72306c61a2bee0-650-80

Výhody a nevýhody

+ Dobrá kvalita zvuku
– Obtížnější ovládání
 – Malá výdrž baterie

Tohle jsou sportovní sluchátka v tradičnějším stylu než byl např. Gibson Trainer Ti100. Staly se také oficiálními sluchátky teamu Velké Británie pro Olympijské hry v Riu 2016.

Sluchátka si nasadíte přes uši, což je v případě že nosíte brýle trochu náročnější ale dá se to natrénovat. Špunty pak dobře zapadnou do uší a dobře izolují zvuk okolí. Jako předchozí sluchátka jsou bezdrátové s technologií Bluetooth. Kvalita zvuku je velmi dobrá, nicméně komfort při nošení ani kvalita zvuku nedosahuje úrovně předchozích dvou hodnocených.

Ovládání na sluchátkách není příliš dobře navrženo, protože tlačítka pro ovládání jsou dost blízko u sebe. Taky mu chybí nějaká struktura pro lepší nalezení tlačítka bez toho aniž byste se museli dívat, které to je. Sluchátka mají modré LED osvětlení, mikrofon pro hovory a horší životnost baterie – vydrží méně než 6 hodin. Zároveň to vypadá, že baterie zabírá mnohem víc prostoru, než by při tomto výkonu měla.

Cena sluchátek se pohybuje kolem 99 dolarů.

4. Aftershokz Trekz Titanium

e73b0176c4eeb2a6ebcba967f25aaa17-650-80

Výhody a nevýhody

+ Vedení zvuku přes kost
– Nedostatek basů
+ Komfortní – Nevhodná pro hudební fajnšmekry

Velkou výhodou sluchátek AfterShokz Trekz Titanium je, že neblokují zvukovod, což znamená, že si můžete užívat při běhu hudbu a zároveň uslyšíte blížící se auto. Zvlášť užitečné je to pro cyklisty, kteří potřebují sledovat okolní provoz.

Tuhle možnost máte právě díky speciální technologii, která vede zvuk do vnitřního ucha přes lícní kost. To také znamená, že si nebudete poškozovat sluch nadměrnou hlasitostí. Sluchátka vám umožní samozřejmě i telefonování. Na jedno dobití vydrží až 6 hodin.

Pokud jste už dřív zkoušeli sluchátka, která vedli zvuk přes kost a byli jste zklamaní, u těchto nebudete – opravdu fungují. Sluchátka jsou lehká a pohodlná, takže můžete snadno zapomenout na to, že je máte nasazené. Je jasné, že při vedení zvuku lícní kostí je ovlivněna i kvalita. Ta je velmi dobrá, až na basy, které chybí. Stejně jako u ostatních otevřených sluchátek, mohou všichni kolem slyšet, co posloucháte.

K vašemu mobilu se připojují přes Bluetooth. Jsou vodotěsná, odolná proti potu i prachotěsná. Dají se lehce složit do kapsy. Sluchátka Aftershokz Trekz Titanium tak nejsou vhodná pro hudební puritány, ale pokud hledáte pohodová sluchátka na běhání nebo jízdu na kole, těžko najdete lepší.

Cenově se sluchátka pohybují kolem 3 tis.. Delší recenze v AJ na této stránce.

5. Bose Soundsport

d70f879a52e5a89b227e8d3c2682d678-650-80

Výhody a nevýhody

+ Skvělý zvuk
– Samostatné modely pro Android a iOS

Značku Bose byste asi nezařadili, mezi předního poskytovatele sportovního zvuku. Jde vlastně o oficiálního poskytovatele bezdrátových náhlavních souprav pro osobní vozy v NFL, takže odtud se dá vysledovat sportovní původ bezdrátových sluchátek Bose Soundsport.

Špunty sluchátek ve třech velikostech jsou vybaveny hydrofobním povrchem, který udržuje pot venku, bez omezení kvality a síly zvuku. K dispozici je i vestavěný mikrofon a prodlužovací kabel s 3,5 palcovým jack konektorem. Součástí je i praktický obal. Vybírat si můžete z 5 barev. V bezdrátovém provedení vydrží na baterii asi 6 hodin.

Kvalita zvuku je vynikající, pouze je třeba při výběru dávat pozor na typ systému, pro který jsou sluchátka určeny. Tedy buď Android nebo pro iPhone. Budou pracovat s jakýmkoliv hudebním přehrávačem, ale vaše volba modelu určí, jestli budete mít k dispozici možnost zvednout hovor nebo zda budou ovládací tlačítka na hudbu pracovat správně.

Cena se pohybuje kolem 2,5 tisíce korun za model s jack konektorem až k ceně kolem 5 tisíc za bezdrátový model s Bluetooth. Delší recenze v AJ je na těchto stránkách.

6. Sennheiser PMX 686G

0443f04869e74879b3b364077902e8a0-650-80

Výhody a nevýhody

+ Vyrobeny z kevlaru
– Poměrně drobné
+ Decentní zvuk
– Méně basů

Tyto sluchátka na běhání nejsou bezdrátová, ale to je také jejich výhoda. Kabel sluchátek má oválný průřez, což znamená, že se nezamotá, ani když je po tréninku hodíte do tašky. Sluchátka jsou vyrobeny z kevlaru, takže jsou vysoce odolná.

Zvuk je jako obvykle u značky Sennheiser dobrý, jsou však určena spíše pro přenos zvuku bez větší izolace od okolí. Nečekejte nějaké výraznější basy. Pokud hledáte něco kvalitnějšího, co se týče hudební odezvy, zvažte raději model Sennheiser CX686G.

Opět existují verze pro Android a iOS, takže ovládání na kabelu se pak chová, dle vašeho očekávání v daném systému. K dispozici je i mikrofon pro volání.

Cenově se sluchátka pohybují kolem 2,5 tisíc. Delší recenze v AJ zde.

7. Monster Adidas Sport Response

6b40cfec502fc03604f2a1e89bff3a53-650-80

Výhody a nevýhody

+ Pohodlné
– Nejsou vodotěsná, pouze odolnost proti potu
+ Velmi dobrý zvuk v této cenové hladině
– horší horní rozsah výšek

Cenově velmi zajímavá sluchátka od společnosti Monster. Zelená verze má k dispozici mikrofon a ovládání, takže můžete volat, přijímat hovory, ovládat hlasitost a přeskakovat skladby. U modré a šedé verze tyto možnosti nejsou a je třeba použít připojené hudební zařízení.

Skvělá věc, pokud běháte či sportujete víc energicky jsou speciální háčky, které zajistí, že sluchátka zůstanou stále uvnitř vašich uší. Navzdory tomu to však není nepříjemné a zároveň zabraňují přístupu potu do uší.

Kvalita zvuku si zaslouží uznání, ovšem není úplně ideální pokud si potrpíte na kvalitní zvuk s basy a vysokým rozsahem ve výškách. Právě v těch výškách nezní úplně perfektně. Při testu vodotěsnosti po sprchování se ukázalo, že vodotěsné opravdu nejsou. Nicméně při ceně kolem tisíce korun, jsou stále zajímavou volbou.

Cena sluchátek se pohybuje kolem 1 tisíce korun. Delší recenze sluchátek v AJ zde.

8. Sony MDR-AS600BTB

1de3be8ae04a5b06cb95cf5e6b283393-650-80

Výhody a nevýhody

+ Podporují NFC
– Nijak zvlášť komfortní
  – NFC k dispozici pouze pro kompatibilní smartphony

Styl a pohodlí sice není devizou těchto sluchátek, ale stále jde o bezdrátová sluchátka v ceně kolem 2 tisíc, což není úplně obvyklé. Na jedno dobití vydrží až 8,5 hodiny, což je doba, za kterou je možné zvládnout i maraton. Jsou odolná proti stříkající vodě, což se může hodit pokud počasí nepřeje.

Sluchátka Sony MDR-AS600BTB jsou také jedny z mála sportovních sluchátek, které nabízí funkci NFC, což znamená, že je spárujete pouhým dotykem prstu s dostupným kompatibilním chytrým telefonem. K dispozici je také mikrofon a tlačítko pro ovládání hovorů.

Cenově se pohybují kolem 2 tisíc. Delší recenze v CZ např. zde.

9. Pioneer SE-E721

77306628d4249989a5aa7b7e5945ee49-650-80

Výhody a nevýhody

+ Velmi bezpečné
 
+ Vynikající basy
 

Pokud je váš rozpočet omezený, podívejte se na tato sportovní sluchátka s kabelem. Díky pohodlným klipům, které jdou kolem ucha a jsou nastavitelné zůstanou sluchátka vždy na svém místě. Pokud přidáte ještě dvojitě točený kabel, který můžete zafixovat na zadní straně krku, pak vám už 100% nespadnou.

Zvuk je velmi dobrý. Mají působivé basy a 9 mm měnič má vliv nejen na hloubku ale i sílu basů. Sluchátka jsou odolná proti potu.  Pokud hledáte sluchátka na běhání za velmi dobrou cenu, jsou jasná.

Cena se pohybuje kolem tisíce korun. Další recenze v AJ zde.

10. Jabra Sport Pulse Wireless

03dcd3be1acc8c0c50b8ede23f4354ed-650-80

Výhody a nevýhody

+ Mnoho funkcí včetně měření tepu
– Nízká životnost baterie
+ Poutavý zvuk
 

Sluchátka do uší s monitorováním srdečního tepu a virtuálním osobním trenérem uvnitř, patří k těm nejlepším běžeckým sluchátkům, která můžete koupit. Už od začátku měly problémy se spolehlivostí, ale protože jejich cena je o více než 100 liber menší, než při uvedení už se s tím dá žít.

Sluchátka jsou bezdrátová, takže žádné kabely, které vás při běhu budou mlátit do paže. Velmi dobrý je monitor tepu, který na rozdíl od jiných podobně vybavených sluchátek, dodává opravdu přesné údaje. Přitom nepoužívá klasický popruh přes hrudník. Přes aplikaci pro Android nebo iOS ve vašem telefonu, dostáváte zvukovou zpětnou vazbu o vaší aktuální tepové frekvenci.

Ještě před cvičením si můžete vybrat druh tréninku, podle kterého vám pak osobní trenér nastaví tepovou frekvenci pro jednotlivé fáze tréninku. Můžete také použít GPS telefonu a sledovat uběhlé vzdálenosti i celkovou trasu běhu. Shromážděná data jsou pak k dispozici v aplikaci i po tréninku.

Trochu zklamáním je životnost baterie, která vydrží dle výrobce cca 4 hodiny. V reálu je však třeba počítat s nižší hodnotou. Zvuk je velmi dobrý.

Cena sluchátek se pohybuje kolem 4 tisíc. Delší recenze sluchátek v AJ zde.

Běžeckých sluchátek, jak bylo řečeno už na začátku je velká spousta. Zároveň se výrobci snaží stále přicházet se zlepšenými modely, takže je možné, že vás osloví i taková, která zde nejsou uvedena.

Pokud používáte bezdrátová běžecká sluchátka, která jsou podle vás ještě lepší, napište nám do komentářů jejich název. Rádi je přidáme jako další možnost do tohoto seznamu.

2 komentářů