běžecká módní policie
16.11.2016
Kategorie: Nezařazené, Zajímavosti

10 největších běžeckých módních faux pas

Je jasné, že běžci nejsou modelové či modelky z módních časopisů. Když vyběhnete je móda obecně vaší poslední starostí (pokud nejste žena či dívka, která chce být i při běhu cool) a věřte tomu, že to jde vidět.

Možná jste si toho všimly i sami při závodě nebo když při běhu potkáte dalšího běžce. Níže se podíváme na top 10 nejlepších fó pá, na která můžete narazit.

Prstové běžecké boty s vysokými ponožkami

Někdo v těchto botách běhá rád, jiný je pouze vyzkoušel a zjistit, že to není nic pro něj. Po módní vlně, která se při příchodu tohoto typu bot objevila se většina společnosti usnesla na tom, že vypadají divně.

Ovšem co se stane, když k nim přidáte vysoké ponožky? Co začalo jako rozumný přístup k minimalistické obuvi na běhání a zateplení vede k nejhorší kombinaci dvou módních ohavností – žabky s ponožkami.

běžecké boty

Zastrčené tričko

Zastrčit si košili nebo tričko do kalhot je vhodné při slavnostních příležitostech. Kdy tričko strkat do kalhot a kdy ne, tomu se věnuje celá jedna módní oblast a věřte tomu, že běhání zde zmíněno není. Proto si spíše zajistěte běžecké tričko, které vám bude dobře sedět a neplandá. Pak nemáte důvod jej strkat za šortky.

Běh bez trička v dešti a větru

V každé běžecké skupině nebo v závodě by neměl chybět jeden člověk, který se nemůže dočkat až si svlékne své běžecké tričko a poběží jenom tak. Určitě vás tento frajer bude motivovat a hned se při pohledu na něj bude cítit víc v pohodě.

Takže nezapomeňte, pokud nikoho takového nemáte, je čas to zvážit a jít příkladem:) Ideálně pokud se poběží závod v chladnějším podnebí.

běhání

Volné vlasy

Na stále více a více dálkových závodech se v poslední době můžete setkat s dlouhými lesklými vlasy, které při běhu volně poskakují kolem hlavy. Když máte kliku jsou částečně staženy aspoň gumičkou.

Rozhodně to vypadá velmi krásně, ovšem pak přijde chvíle, kdy se vám na zpocené paži přilepí nějaké cizí vlasy. Proč jen si daná slečna nebo paní nevzala raději běžeckou čepici?

Šortky přes legíny

Názorů na nošení šortek tímto způsobem je celkem hodně. Někdo je takto nosí raději, protože získá další vrstvu oblečení. Jiné hledisko může být, že nechce běhat s odhalenými nohama a zároveň chce zabránit obtažení svých křivek v horních partiích. Pokud se však na tuto kombinaci podívá módní znalec je jednoznačně out.

Kombinace barev

Mezi oblíbené způsoby výběru běžeckého oblečení a bot patří kompletní sladění barev od hlavy až k patě.

Co to přesně znamená. Např. výběr dvou základních barev, které se pak střídají od běžeckého trička, přes šortky až po běžecké boty. Prostě dvě základní barvy a to stačí na vše.

Příliš mnoho make-upu

Většina z nás chce na svých závodních fotografiích vypadat dobře. To je také důvod proč se snažíme omezit své grimasy na minimum, když se díváme směrem ke kamerám či fotografům.

Pokud to v den závodu přeženete s make-upem, budete vypadat, jako byste měla své vlastní bojové barvy a snažili se vylepšit maximálně svou pleť. Berte to tak, že někdy méně je lépe a to platí i při fotkách z běžeckého závodu.

Nevhodná délka šortek

Příliš krátké nebo příliš dlouhé? Věřte nebo ne, ale existuje zlatá střední cesta, kterou nabízí většina výrobců běžeckých šortek.

Máte dojem, že jste při běhu zahlédli nějakou další povedenou vychytávku? Pochlubte se v diskuzi pod článkem.

zdroj: runnersworld.com, pinterest.com

Štítky: