23.5.2016
Kategorie: Nezařazené, Zajímavosti

10 výhod, které vám přinese běhání – infografika

10 výhod běhání

Víte, že když budete běhat přinese vám to celou řadu výhod oproti ostatním, kteří neběhají?

infografika-běhání

  1. Duševní zdraví – asi každý ví, že tělo uvolňuje při sportovní aktivitě či běhu tzv. hormon štěstí, díky kterému se pak cítíme mnohem víc v pohodě.
  2. Potýkáte se s astma – díky běhání posiluje své plíce a celkově dýchají systém, takže se mohou účinky astma i snížit.
  3. Prevence proti vysokému tlaku – při sportu je hodně zapojen kardio-vaskulární systém. Dochází k roztažení artérií, což na oplátku pomáhá udržovat zdravý krevní tlak.
  4. Posílení imunitního systému – asi každý běžec vám řekne, že ho mnohem méně trápí drobné nemoci, např. z nachlazení, které se v určitém období objevují.
  5. Snížení tělesné váhy – ideální způsob, jak snížit nadváhu, pokud začnete běhat s rozumem. Už po 20 minutách při fyzické aktivitě tělo začíná přeměňovat tuk na energii pro svaly.
  6. Fyzická síla dolní části těla – při běhu celkem výrazně posilujete spodní část těla a to nejen svaly ale i šlachy a úpony.
  7. Zvýšení hustoty kostí – při běhu či jiné fyzické aktivitě jsou kladeny vyšší nároky na kosterní systém. Tělo to řeší tak, že zásobuje kosti nezbytnými minerály, kterými zlepšuje hustotu kostní tkáně.
  8. Silné vazy a šlachy – mají vliv na omezení případných zranění kotníků, kolen či boků
  9. Zvýšení sebevědomí – při běhu si můžete stanovit cíle, které následně dosahujete. To má vliv i na vyšší sebevědomí, což se následně odráží i v dalším běžném životě.
  10. Snížení negativních účinků cukrovky – sportovní aktivity včetně běhu pomáhají udržovat zdravou úroveň krevního cukru.
Štítky: