garmin fenix 5s

8 vychytaných GPS hodinek na běhání pro rok 2017

Tentokrát se podíváme na nové hodinky s vestavěným systémem GPS pro rok 2017, s celou řadou funkcí a vysokým výkonem připravené právě pro běhání. Dnešní GPS hodinky už mají všechny sportovní funkce potřebné k sledování vašeho běhu, jsou osazeny senzory s možností párování s chytrými mobilními telefony – takže jste online po celý den. 

Níže jsou některé z nejpopulárnějších modelů, které bodují i současných běžců:

Garmin Fenix 5S

Venku od: Leden 2017

Všestranné běžecké hodinky přicházejí v menším provedení, aby vyhovovaly potřebám více běžců.

Proč si je pořídit: Hodinky jsou k dispozici ve 3 velikostech. Model 5S je nejmenší z nich, vhodný i pro tenčí zápěstí. Stále však má baterii s výdrží 14 hodin, barometrický výškoměr, magnetický kompas a snímač srdeční frekvence na zápěstí. Všechny tři modely hodinek Garmin Fenix 5S udržují informace o uběhnuté vzdálenosti, tempu, času kontaktu se zemí při odrazech a odhadnou i vaše maximální VO2.

Připojení přes Bluetooth Smart, ANT+, USB, Wi-Fi jen u verze Fenix 5 Sapphire. Celková životnost baterie pouze v režimu GPS – 24 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://rungo.idnes.cz/

Najdete např. zde.

New Balance RunIQ

Venku od: Leden 2017

GPS hodinky postavené na systému Android, které tak bez problémů komunikují s mobilními telefony s Androidem a online komunitou běžecké aplikace Strava.

Proč si je pořídit:Díky bezdrátovému systému Android Wear můžete využívat systém GPS i v případě, že svůj chytrý telefon zapomenete doma. Zabudovaná běžecká aplikace Strava bez problémů synchronizuje informace o běhu s vaším online profilem.

Připojení přes Bluetooth Smart. Celková životnost baterie v režimu GPS – 5 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://www.svetandroida.cz/

Najdete např. zde.

TomTom Spark 3 Cardio + Music

Venku od: Září 2016

S vestavěným hudebním přehrávačem a akumulátorem s dlouhou výdrží si užijete lepší pocit z běhu i na delších vzdálenostech.

Proč si je pořídit: Zatímco jiné hodinky (Apple, New Balance a Samsung) také přehrávají hudbu, Sparks 3 to umí také ovšem s nižšími náklady. Ideální pro toho, kdo nepotřebuje spoustu chytrých aplikací a funkcí, které ždímají kapacitu baterie. Navigace v menu je řešena pomocí čtyřcestného joysticku na řemínku hodinek.

Připojení přes Bluetooth Smart, USB. Celková životnost baterie v režimu GPS a hudbou – 5 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://recenzujeme.com/

Najdete např. zde.

Suunto Spartan Sport Wrist HR

Venku od: Březen 2017

Robustní model hodinek z řady Spartan je vybaven stejně robustní konstrukcí a dotykovým skleněným displejem. Na zadní straně hodinek je umístěn optický snímač tepové frekvence. (U starších modelů hodinek Spartan Ultra byl potřeba i samostatný hrudní popruh). Hodinky nabízí 24 hodinové sledování vašich aktivit na 7 dní v týdnu. Poskytnou vám tak velmi ucelený přehled o vašich každodenních aktivitách.

Proč si je pořídit: Série Spartan nabízí velké, odolné hodinky s baterií, která vydrží a působivou řadou funkcí. Zahrnují např. 80 přednastavených sportovních režimů, mapování, tréninkové statistiky a grafy. Nový optický senzor na měření TF, který vznikl ve spolupráci s firmou Valencell, což je lídr v oblasti biometrických snímačů, což přináší vysokou přesnost měření.

Nedávné aktualizace softwaru pak zlepšily přesnost GPS i za náročných podmínek. Model sport vydrží na baterii s aktivním GPS cca 12 hodin (u modelu Spartan Ultra můžete počítat s 26 hodinami), což je spousta času pro váš trénink i maraton.

Hodinky se synchronizují s mobilním telefonem pomocí aplikace Movescount od společnosti Suunto.Přenos je bezdrátový a rychle přenese důležité údaje z vašeho tréninku na online platformu pro hlubší analýzu vašeho běhu.

Připojení přes Bluetooth Smart, USB. Celková životnost baterie v režimu GPS – 12 hodin.

Podrobnější AJ recenze: http://tomsguide.com/

Najdete např. zde.

Samsung Gear S3 Frontier

Venku od: Září 2016

Inteligentní hodinky od společnosti Samsung se asi nejvíc blíží k ideálu naprosté volnosti bez telefonu.

Proč si je pořídit: Budoucnost je tady a to v síti LTE. Hodinky Gear S3 Frontier sdržují připojení k mobilní síti, takže můžete z hodinek volat nebo odpovídat na SMS i bez vašeho telefonu poblíž. Baterie hodinek překonává celou řadu chytrých hodinek ve sportovním režimu a bez problémů vás provede celým maratonem.

Připojení přes 4G LTE, Bluetooth Smart, Wi-Fi. Celková životnost baterie při automatickém vypínání displeje a různém použití až – 3 dny.

Podrobnější česká recenze: http://mobilmania.cz/

Najdete např. zde.

Suunto Spartan Ultra

Venku od: Září 2016

Prémiové GPS hodinky na celý den s odolnou konstrukcí, dotykovým displejem ze safírového skla, funkčnostmi chytrých hodinek, sledováním aktivit a různými sportovními režimy.

spartan ultra aplikaceProč si je pořídit: Spartan Ultra se dostal se svou omezenou funkčností mezi hodinky ve vyšším cenovém pásmu, což není pro úspěšný prodej vůbec lehké. Suunto však vydal impozantní balíček aktualizací, včetně různých přizpůsobených sportovních režimů, tréninkových statistik a grafů či indikátorů regenerace.

K dispozici tak máte 80 sportovních režimů, spotové sledování GPS pro náročný terén a hlavně baterii s výdrží 26 hodin, což vám umožní zvládnout týdenní trénink bez dobíjení. S aplikací Movescount od Suunto se synchronizují bezdrátově s online platformou či smartphonem. Navíc ve verzi Ultra je k dispozici i výškoměr.

Připojení přes Bluetooth Smart, USB. Celková životnost baterie v GPS režimu – 26 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://behej.com/

Najdete např. zde.

Garmin Fenix 3 HR

Venku od: Leden 2016

Běžecké hodinky vám vykreslí každý krok, který uděláte při trailovém běhu nebo na závodu. Zároveň můžete sledovat vaši tepovou frekvenci pomocí optického senzoru na zápěstí nebo přes samostatný hrudní pás. Navíc obsahuje funkce jako je počet kroků, sledování spánku a upozornění, když probíhá spárování s chytrým telefonem.

Proč si je pořídit: Rozměrné provedení se může některým běžcům může zdát zbytečné. Ale výhodou je snadno čitelný displej a dostupnost nadstandardní baterie. Při používání GPS a optického čidla pro sledování vaší TF vám hodinky vydrží až 16 hodin bez nabití. Pokud vypnete optický senzor nebo upravíte vzorkovací frekvenci GPS dostanete se až na 40 hodin provozu.

Jestliže běháte po horách nebo strmých stezkách bude se vám hodit vestavěný barometr, který vám poskytne informace o nadmořské výšce včetně varování před nepříznivým počasím. Další užitečnou funkcí je např. vibrační buzení, které vás vzbudí pro ranní běh, aniž byste rušili spícího partnera.

Připojení přes Wifi, Bluetooth, ANT+, USB. Celková životnost baterie dle využití – 16 – 40 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://rungo.idnes.cz/

Najdete např. zde.

Apple Watch Series 2

Venku od: Září 2016

První Apple Watch byly do značné míry považovány za zábavné příslušenství pro váš iPhone a chyběly klíčové vlastnosti, které běžci chtěli. Druhá verze již má vestavěné GPS a vodotěsnou konstrukci, která z nich okamžitě udělala zajímavou volbu pro běžce.

Proč si je pořídit: Apple Watch 2 série jsou stále rozšířením vašeho iPhonu, ale nyní už je můžete bez problémů použít na běhání s přesným sledováním trasy. Dostupná cvičební aplikace zaznamenává váš pohyb jako jednotlivé body v zeměpisné délce a šířce přímo na hodinkách, abyste získali v reálném čase vzdálenost a tempo.

Později se můžete přes aplikace třetích stran jako je např. MapMyRun, Runkeeper nebo strava podívat na místa, kde jste běhali. Podle provedených testů je úroveň GPS na stejné úrovni jako ostatní pokročilejší běžecké hodinky. Optický senzor TF byl přesný pokud se pevně přitáhl.

Hodinky mají navíc stylový vzhled, který umožňuje plynulé používání v kanceláři i při běžeckém tréninku. Samozřejmě při zapnutém nepřetržitém monitorování tepové frekvence a funkcích SmartWatch rychle vybíjíte baterii, takže je třeba ji přes noc dobíjet.

Připojení přes Bluetooth. Celková životnost baterie v GPS režimu s měřením TF – 5 hodin.

Podrobnější česká recenze: http://mobil.idnes.cz/

Najdete např. zde.

Jak vidíte k dispozici je celá řada zajímavých modelů běžeckých hodinek s GPS a jaké hodinky používáte při běhání vy?

 zdroj: runnersworld.com