20.5.2015
Kategorie: Nezařazené, Recenze, Technologie

Adidas miCoach Smart Run

Výhody Nevýhody
Pohodlné provedení a design Slabá výdrž baterie
Monitorování srdečního tepu na zápěstí Cena
Jednoduchý systém miCoach Vyžaduje nabíjecí stanici

Klíčové vlastnosti zařízení: Integrovaný snímač tepové frekvence; Variabilní vzhled displaye, 4 GB vestavěný MP3 přehrávač, 1,45palcový plně barevný dotykový LCD displej 184 x 184 pixelů, 410mAh lithium-iontová baterie.

Co je to vlastně Adidas miCoach Smart Run?

Adidas miCoach Smart Run je první pokus značky Adidas o vytvoření svých vlastných sportovních hodinek, které spolupracují se známou platformou miCoach. Sportovní hodinky mají zabudovanou GPS a díky tomu zaznamenává řadu dat od uběhlé či ujeté vzdálenosti až po záznam tepové frekvence v rámci aktivity.

Adidas miCoach Smart Run není levnou záležitostí, cena se pohybuje kolem 10 tisíc. Ovšem vzhledem k tomu, že hodinky mají zabudovaný snímač tepové frekvence a GPS tak se nedala čekat nějaká nižší cena.

Hodinky mají také tuhou konkurenci v jiných modelech Nike Fuelband SE, TomTom Multi-Sport nebo TomTom Runner. Nicméně jde o první počin Adidasu na tomto poli, tak uvidíme.

adidas miCoach smart run

Design

Hodinky Smart Run jsou větší velikosti, ale zase nejsou příliš tlusté a robustní. Váží 80,5 g což není moc a můžete je tak pohodlně nosit jak na sport tak pro běžné nošení.

Dvojitá kovová přezka plastového řemínku dobře drží, takže se hodinky při sportu nehýbou.  Ovšem tohle pohodlí a bezpečnost je trochu vyváženo tím, že při běhu, když je potřebujete více utáhnout či povolit se s nimi hůře manipuluje.

Jedinou další věcí, kterou zjistíte při delším nošení těchto hodinek zvlášť při sportu je nedostatek odvětrávání potu. Je to samozřejmě dáno tím, že jde o gumový pásek a je třeba mít je dobře utažené. V každém případě je dobré po každém sportovním výkonu je očistit.

Hodinky Adidas miCoach Smart Run se velmi jednoduše používají. Ovládací prvky jsou tvořeny dotykovou obrazovkou a jedním malým tlačítkem umístěným na spodní části předního displeje. Používá se jako indikátor energie a pro návrat do základního menu. Co se týče jednoduchosti ovládání funkcí v menu je velmi přehledné.

Adidas-miCoach-Smartwatch-R

Kvalita displeje

1,45palcový TFT hranatý dotykový displej SMART Run se nabízí s obrazovým rozlišením 184 x 184 pixelů, což plně dostačuje pro jeho relativně nenáročné zobrazovací úkoly.

Podání barev a textu může být na okrajích displeje trochu slabší, ale svou základní úlohu plní dobře a také dotykové ovládání reaguje kvalitně.

Hodinky podporují gesta, což jistě oceníte při běhu, takže je můžete celkem lehce ovládat. Další výhodou je dobrá čitelnost displeje ve většině světelných podmínek – od jasně osvětlených místností po ponuré noční ulice.

Výkon

Zatímco na papíře vypadá vše velmi dobře, první věcí na kterou narazíte je hned jejich nastavení. Jde o poměrně zdlouhavý proces, který vyžaduje přihlášení nebo zřízení účtu miCoach. Rozhraní hodinek vám to nijak neusnadňuje.

Naštěstí to hodinky vyrovnávají svým 1,45 palcovým displejem, který není u běžeckých hodinek zcela běžný. Informace jsou na něm dobře čitelné i při běhu, když se podíváte dolů na zápěstí. Měřené hodnoty jsou pro lepší rozlišení také barevně odlišeny – např. v případě monitoringu srdečního tepu.

Adidas-miCoach-Smartwatch-L

Přesnost měřených údajů jsme ověřili na jedné ze známých běžeckých tratí, které znají i jiné běžecké systémy jako Nike Plus a Fitbit, které jsme použili pro srovnání. Hodinky Smart Run měřili přesné vzdálenosti a časové výsledky včetně spálených kalorií.

Při měření jsem však narazili na delší odezvu ze strany GPS, kterému občas chvíli trvá než se chytí a nastaví satelit, předtím než vyběhnete. Ačkoliv jsou hodinky schopné většinu údajů zobrazovat přímo na svém displeji jejich sinchronizací s aplikací miCoach vám umožní vidět vše v rámci mapových podkladů a zjistit další zajímavé informace.

Životnost baterie

Pomalé nastavení GPS bychom mohli ignorovat nebýt bohužel hodně slabé výdrže baterie. Adidas uvádí výdrž baterie 14 dní, ovšem ve skutečnosti se výdrž hodinek bez nějakých komplikovaných funkcí pohybuje kolem 1 dne.

Pokud si při běhu zapnete GPS, pustíte hudbu a budete monitorovat srdeční frekvenci tak počítejte s výdrží několika hodin. Ve skutečnosti josu hodinky tak hladové, že se vám při běhu může stát, že se dostanete přes půl baterie, což není vůbec dobré.

Denní nabíjení těchto hodinek vám tak trochu naruší vaši rutinu. Zároveň pro plné nabití baterie je třeba počítat s asi 3 hodinami. Pro nabíjení nepoužijete klasický microUSB kabel ale musíte využít přímo dobíjecí stanici od Adidasu, což je také trochu obtěžující.

Adidas-miCoach-Smartwatch

Zhodnocení hodinek Adidas miCoach Smart Run

Sportovní hodinky jsou obdivuhodným ale v konečném výsledku chybným krokem společnosti Adidas. Integrovaný monitor srdečního tepu je jistě velmi dobrým krokem vpřed, ovšem hrozná výdrž baterie a pomalé GPS toto úsilí zcela sráží.

Pokud tedy nemáte rádi hrudní popruh s čidlem a hledáte nějaké vhodné řešení můžete tyto hodinky zvážit. Ovšem na druhou stranu na trhu najdete i jiné modely sportovních hodinek s podobnými parametry, které jsou na tom mnohem lépe.

A jaké hodinky na běh používáte vy?