photon hero úvod
4.6.2021
Kategorie: Nezařazené, Technologie

Projekt PhotonHero

Nápad, který se zrodil v malé místnosti jednoho brněnského bytu, letos slaví čtvrtý rok svého působení. Projekt PhotonHero, který se dosud prostřednictvím svých služeb zaměřoval především na propojení sportovců, závodů a fotografů, rozšiřuje své funkce a vydává svoji sportovní aplikaci.

Pokud vám teď hlavou víří myšlenky, co vám aplikace může přinést, zůstaňte u nich. Dovolíme si jen malou odbočku k samotnému jádru PhotonHero. Tvoří ho malá skupinka přátel, kteří do projektu dávají všechen svůj volný čas. Celý nápad odstartoval fotografováním všech závodníků, ať už protnou cílovou čáru na prvním, stém nebo posledním místě.

Automatická detekce startovních čísel a bleskové vyhledávání mezi tisícovkami fotografií jsou víc než příjemné bonusy ulehčující práci a šetřící čas opravdu každému. Pandemie koronaviru však sportovní závody pozastavila a vrátila tým PhotonHero zpátky za klávesnice. A výsledek?

Sportovní mobilní aplikace pro android a nové funkcionality na webových stránkách www.photonhero.cz.

Samotná aplikace, nesoucí stejný název jako celý projekt, nabízí uživateli zaznamenání 37 různých sportovních aktivit (od běhu, turistiky a jízdy na kole až po jízdu na koloběžce, na koni nebo horolezectví) podle GPS a jejich základní analýzu v podobě vykreslené trasy, vzdálenosti, času či převýšení.

Pokud není základní analýza pro uživatele dostatečná, jednoduše se může přepnout do webového rozhraní a prostudovat si aktivitu mnohem komplexněji. Detailní analýzy a propracované grafy společně s možností filtrování dle různých kritérií poskytují sportovci nemalé možnosti ke zkoumání vlastních výkonů.

Součástí statistik je i heat mapa. Mapa, která se zbarvuje podle toho, kde nejčastěji sportujete. Barevná síť aktivit napříč celou republikou i světem dokresluje, jak moc mohou být statistiky i přes známé rčení zábavné.

photon hero2

heatmapa

statistika photon hero

Jedním z největší lákadel nových funkcí jsou sportovní výzvy, které si můžete sami vytvořit. Rychle a velmi jednoduše. Můžete si tak zvolit vlastní cíl, kterého chcete dosáhnout a opět se můžete po každé aktivitě těšit na svůj posun a podrobná data, která vám detail výzvy ukáže. Motivovat se k pohybu můžete i ve speciálních výzvách, které pravidelně připravuje tým PhotonHero. Přidat se můžete například už teď v květnu do výzvy, jejímž cílem je uběhnout vzdálenost všech linek pražského metra tam a zpět. Vždyť pohyb na čerstvém vzduchu je nejen skvělý, ale v mnohém i inspirující.

výzvy photon hero

Týmové hráče jistě potěší možnost vytvořit si vlastní tým. S týmem svých přátel, kolegů či rodinných příslušníků můžete bok po boku bojovat v týmových výzvách a inspirovat se ve svých dalších cílech. Jako jednotlivec si můžete ve svém sportovním profilu zvolit geografické oblasti podle toho, kde žijete a sportujete, a můžete se tak připojit například do tradiční výzvy Čechů proti Moravákům. Možnosti výzev i týmů jsou otevřené všem různým variacím a záleží jen na uživateli, kterou hrdinskou cestou se vydá.

Pokud již svoji oblíbenou aplikaci nebo sportovní hodinky máte, ale líbí se vám možnosti výzev, týmů a komplexních statistik, nepřijdete o ně. Na webu máte možnost nahrát své aktivity ve formátech GPX, TCX a FIT. Aktuálně se také pracuje na synchronizaci dat z Garminu přímo na web PhotonHero a do budoucna se plánuje i aplikace pro mobilní zařízení Apple.

Aplikace i všechny související funkce na webových stránkách jsou dostupné pouhých pár týdnů a stále dochází k dalšímu vývoji novinek, které dokáží upoutat pozornost nejen rekreačních sportovců. Za zmínku rozhodně stojí novinka v podobě odznaků, které bude možné získávat za sportovní aktivity na vybraných místech po celé České republice.

Vyzkoušejte si novou aplikaci i funkce a dejte šanci českému projektu, který je tvořen s láskou pro všechny sportovce. Jak začít? Podrobný návod najdete na webových stránkách PhotonHero, případně můžete kontaktovat tým PhotonHero na e-mailu nebo sociálních sítích. Pojďte do toho a probuďte v sobě hrdinu!