binder joger nexus
18.4.2021
Kategorie: Nezařazené, Recenze, Zajímavosti

Recenze běžeckého binderu Joger Nexus od Mask Gear

Rekreační i vrcholoví běžci řeší při běhu většinou jednu a tutéž otázku. Kam schovat své klíče, mobil, lahev s pitím a případné další drobnosti. Možností se dnes nabízí hned několik. Klasickou a běžně dostupnou variantu tvoří běžecké vesty, batohy či ledvinky. Ty asi každý běžec dobře zná a také dobře ví, že každé z těchto řešení má své výhody i nevýhody.

Cílem je najít ideální alternativu, která pojme vše potřebné, nebude moc vážit a hlavně při běhu nebude překážet. Zapomeňte teď na chvíli na všechna ta klasická řešení a zkuste sáhnout po něčem novém, neotřelém – vyzkoušejte běžecký binder Joger Nexus.

Co si představit pod pojmem běžecký binder? V podstatě jde o promyšlenou kombinaci běžecké ledvinky a běžeckého batohu, která v sobě spojuje to nejlepší z obou možností.

Batoh Binder byl původně vyvinut pro potřeby náročných disciplín Le Parkour a Freerunning. Za jeho zrodem stojí malá česká firma Mask Gear, která už od roku 2017 vyvíjí unikátní řešení „Binder“ pro volný čas a hobby běžce. K otestování jsme dostali jejich aktuálně nejvyšší model Joger Nexus.

recenze binder nexus

Vlastnosti a výhody modelu Joger Nexus

 • Prostor k uložení – telefonu, klíčů, pití, peněženky, sluchátek, větrovky a drobných věcí
 • Při pohybu neskáče ani neplandá
 • Neomezuje v pohybu
 • Dostanete se lehce do všech kapes
 • Nosit můžete na triko, bundu nebo pod bundu
 • 4 zipové kapsy se snadným přístupem
 • Bezpečné uložení díky zipům
 • Reflexní prvky na hrudi i zádech
 • Systém flex bands pro nastavení vhodné velikosti
 • Boční tkanicové šněrování pro rychlé utažení
 • 2 doplňkové kapsy na suchý zip pro sluchátka či jízdenku

První dojmy

Co vás zaujme ihned po vybalení ze stylové krabice, je jeho vzhled, který připomíná řemení s kapsami a různým šněrováním. Díky přiloženému návodu jej snadno nastavíte přímo pro tvar vašeho těla. Velikost binderu je univerzální. Délku popruhů si upravíte podle sebe, jak potřebujete, takže jej může bez obav používat prakticky kdokoli, jak útlá dívka, tak i statný muž.

běžecký binder recenze

Po nastavení a navléknutí na tělo do něj pak pohodlně umístíte např. klíče od domu, lahev s pitím, mobilní telefon, gely nebo tyčinky či lehkou bundu pro případ, že se zkazí počasí. Ano, tohle vše se prakticky a pohodlně rozloží na přední a zadní část binderu a při běhání o těch věcech už kupodivu vůbec nevíte.

Testování binderu Joger Nexus

Náš tester s běžeckým binderem absolvoval cca 40 km s průměrnou zátěží cca 750 gramů, což představovaly dva mobilní telefony, doklady, klíče, dvě lahvičky s vodou po 200 ml a pár drobností.

Postřehy:

Co se týče případných odřenin, kterým se například s batohem při delším běhu většinou nevyhnete, s binderem vše proběhlo zcela v pohodě. Žádné odřeniny ani na těle ani na trapézových svalech. Při běhu nedochází k žádným posunům či nárazům – vše drží přesně a přitom pohodlně. Případné doladění binderu na těle se dá zvládnout i při běhu a není to žádná věda.

Zapomenout můžete i na případné cinkání klíčů, když jsou na volno. Pro uživatele hrudních pásů máme dobrou zprávu. Upevnění binderu Nexus je tak dobře vymyšlené, že se tyto dva prvky při běhu vůbec nepotkají.

testování binderu nexus

U delšího běhu se také hodí možnost rozvržení potřebných věcí pro první a druhou půlku trasy. Tedy věci pro začátek běhu si dáte do hrudní části binderu a věci pro druhou půlku do zadní části. Přehození věcí (otočení kapes binderu zezadu dopředu) je pak otázkou okamžiku a máte vše stále v pohodě v dosahu.

Při testování jsme narazili pouze na jednu věc, která by stála za vylepšení. Jde o materiál, ze kterého jsou udělány kapsy. Binder je vyroben z voděodolné tkaniny s membránou, což jistě potěší. Ovšem pokud si do kapsy schováte např. mobilní telefon a při běhu se zapotíte, může být následně vnitřek kapsy lehce provlhlý. Alespoň mám se to při testování stalo.

kapsy u binderu

Pokud tedy do kapsy schováte mobilní telefon nebo předmět z papíru (vizitku, nákupní seznam) nemusí to pro ně být při intenzivním běhu zcela ideální prostředí. Řešením bylo použití igelitového sáčku, který mobilu poskytl dostatečnou ochranu. Vhodné by pak možná bylo přidat dovnitř kapsy pogumování, aby se tam nedostala vlhkost. Otázka však je, co by to pak udělalo s prodyšností.

I přes tento drobný nedostatek však hodnotíme běžecký binder Joger Nexus jako ideálního parťáka na běhání. Při běhu v podstatě zapomenete, že nějaký batoh používáte.

Další informace k testovanému modelu Joger Nexus najdete zde.

Štítky: