24.6.2015
Kategorie: Nezařazené, Recenze

Recenze běžeckých legín Nike Legend 2.0

Běžecké oblečení je jednou z důležitých součastí pokud to s běháním myslíte vážně. Ano je možné běhat i v teplákách a tričku, ale při opakovaných a delších bězích zjistíte, že to není to pravé ořechové.

Právě běžecké legíny nebo kalhoty jsou připraveny na požadavky, které jsou na nohy kladeny v rámci běhu a tím, vám také pomohou se zlepšovat.

Pro recenzi jsme si zvolili jedny z oblíbených běžeckých legín od Nike, které nabízejí spoustu barevných kombinací takže si každý vybere. Jedná se o model Nike Legend 2.0, který využívá technologii Dri-Fit, která zajišťuje sucho a odvod potu od pokožky.

Mají ploché švy, aby nedráždili pokožku a také praktickou kapsičku na drobnosti.  Recenzi provedla dlouholetá běžkyně, která má již přehled o různých typech běžeckého oblečení, takže může vše posoudit.

NIKE LEGEND 2.0 SLIM POLY PANTRecenze běžeckých legín Nike Legend 2.0

Jednou z výhod běžeckých legín Nike Legend 2.0 je relativně dost velká barevná paleta, takže si kromě běžných čistých barev můžete vybrat také např. drobně puntíkované a další kombinace.

Právě Nike je známý svým trendy designem, který používá u svých produktů.

Celkově jsem zjistila, že tyto běžecké legíny jsou velmi pohodlné a odolné. Také se mi líbí zvednutý pas, takže nemusím řešit zda je mi vidět spodní prádlo, tak jako u některých jiných běžeckých legín.

Běžci mají často štíhlé boky a nízký pas, což v případě pokud se trochu uvolníte v pase může vést ke zbytečným komplikacím. U těchto legín se zvednutým pasem to nehrozí.

Pro větší pohodlí, by se hodila nějaká kapsa na zip, kde se dá uložit občanka nebo další drobnosti. Naštěstí jsem s těmito kalhotami vždy nosila běžeckou bundu, která kapsu na zip má, takže to nebylo třeba řešit.

Zhodnocení:

Pro: Stylové a elegantní dámské běžecké legíny s vysokým pasem, takže se nedostanou pod úroveň vašeho spodního prádla jako u jiných legín. Jsou vhodní i na zimní běhání, ovšem pokud začnou větší mrazy je lepší zvolit nějaké, které jsou více izolované.

Proti: Žádné kapsy, kromě menší na zadní vnitřní straně kalhot, ovšem bez zipu, takže je otázka zda to co tam uložíte nevytřepete v rámci běhu.

Jak vidíte u subjektivního hodnocení běžeckého oblečení se projeví vlastnosti, které bez praktického vyzkoušení nezjistíte.

V případě, že hledáte nějakou novinku z oblasti běžeckých legín a chcete něco, co v České republice není lehce k sehnání?  Vyzkoušejte novinku od společnosti Nike – Forevergradient Tight.