21.7.2015
Kategorie: Motivace, Nezařazené, Zajímavosti

Run Foreste Run!

23-letý muž se pokouší napodobit životní běžeckou etapu z filmu Forest Gump, který ve filmu přeběhl Ameriku od pobřeží k pobřeží. Jeho trasa je dlouhá asi 3200 mil tj. asi 5150 km, vede přes Spojené státy a cíle by chtěl dosáhnout za méně než 100 dní, stejně jako Forest Gump.

Poslední informace od Barclaye Oudersluysiho bylo dosažení 2000 mil v 63 dni jeho cesty. Jeho běh začal 9. května. Jak řekl, “už jsem si prošel bouřkou, několikrát sněhem, větrnými dny v Kansasu a také vlnami horka“.

Chcete natrénovat na svůj vlastní maratonský běh? Jak na to se dozvíte v našem maratonském tréninku.

A proč vlastně běží?

Podle jeho projektu s názvem – Projekt Gump, se snaží vybrat 10.000 dolarů pro nadaci Hall Steps Foundation, která se snaží bojovat proti chudobě, tím že zlepšuje zdraví.

Nadace byla založena dvojicí profesionálních běžců Sárou a Ryanem Hallovými. Jak řekla Sára v rozhovoru pro ABC News, “Ryan a já se snažíme svým během zapojit také další z běžecké komunity, aby se zvýšilo povědomí o extrémní chudobě v některých zemích a podnikání kroků ke zlepšení tohoto stavu. Díky usílí Barcleye se nám daří získávat další finanční zdroje, které poslouží k zavedení čisté vody k vesnicím v Mozambiku.

Oudersluys obvykle začíná svůj běh kolem 6 hodin ráno a končí mezi polednem a druhou hodinou odpolední. Uběhne tak asi 50 – 52 km denně za 5 až 7 hodin za každého počasí.

Stejně jako jeho oblíbený film, začal svůj běžecký maraton v Santa Monica Pier v Kalifornii v květnu a má v plánu dokončit jej u slavného majáku v Rockland, Maine.

11258024_10206532828417954_1573313765305710876_n

Samozřejmě proběhla také příprava předtím než vůbec vyběhl. Kromě běžeckého tréninku, šel na Google Maps a zadal startovní i cílový bod s tím, aby mu program našel trasu pro pěšího. Následně vzniklo asi 100 tištěných map pro každý den, které si prošel a zapamatoval všechny významné body cesty.

ht_barclay_oudersluys_02_jc_150710_4x3_992

Spaní, jídlo a sprcha je v případě takového běhu, trochu komplikovanější, ale vypořádal se i s tím.

Mám dodávku, kterou řídí moji přátelé, kde mám potraviny, vodu, běžecké boty i běžecké oblečení. Někteří z přátel se ke mě na chvíli připojí i v běhu, nebo jedou dopředu a setkám se s nimi později. Můžu spát v zadní části dodávky nebo využiju nedaleký hotel, nebo motel se sprchou a toaletou.

Ovšem ve dnech, kdy nemůžou najít hotel, či jiné ubytování stává se v oblasti hygieny velmi tvůrčí.

ht_barclay_oudersluys_01_jc_150710_4x3_992

Když nemůžu najít místo k osprchování, tak používám dětské ubrousky,” jak říká, Stal jsem se skutečným profesionálem ve sprchování dětskými ubrousky.”

Ačkoliv památky nebo zajímavá místa Ameriky nejsou to proč běhá, i tak viděl spoustu zajímavý a byzardních věcí.

Viděl jsem, zebry v Coloradu, a pak také strom v poušti buď to byla Kalifornie nebo Arizona, stál tam o samotě a z něj visely boty. Taky jsem potkal někoho, kdo běžel podobně jako já přes celou zem, ale v opačném směru. To bylo něco.

ht_barclay_oudersluys_03_jc_150710_4x3_992

Zatím se dostal přes Kalifornii, Arizonu, Colorado, Kansas, Missouri a Illinois stále pokračuje. Pokud chcete vidět jeho itinerář podívejte se na stránku – Project Gump.

Opravdu nemám žádné plány na oslavu, ale pokud se někdo se mnou bude chtít setkat na cílové čáře, budu rád,řekl Oudersluys.
Celý jeho maraton by měl skončit týden předtím, než začne jeho další dobrodružství – studium na právnické fakultě University of California, Berkeley.

Převzato z abcnews.go.com