6.3.2016
Kategorie: Nezařazené, Recenze

Trailové boty Inov-8 X-Talon 212 S – recenze

Znáte značku trailových běžeckých bot Inov-8? Pokud již nějakou dobu běháte určitě jste na ni narazili. V určitém ohledu konkuruje i slavné značce Salomon.

Představíme si jeden z nejoblíbenějších modelů trailových běžeckých bot od této značky. Ale nejdřív trochu ke značce samotné.

Jak to všechno začalo

Vše začalo stejně jako u jiných sportovních značek nápadem. Její zakladatel Wayne Edy pracoval už od mládí v obuvnickém průmyslu a získával nezbytné zkušenosti. Podobným způsobem, jako svého času Tomáš Baťa postoupil z procesů vývoje a výroby až do obchodních pozic.  Pomáhá budovat síť sportovních obchodů v Zimbabwe a ve svých 26 letech již má na kontě řadu ocenění. Dalších 14 pracuje pro skupinu Berghaus, která se zabývá vývojem a výrobou bot.

ss

Přišel čas na změnu a v roce 2003 v Anglii přichází na trh se svou vlastní značkou a obuví Inov-8 Mudroc 290, která se vyrábí dodnes. Investoval 30 000 liber do forem a dalšího vybavení, nechal vyrobit 2500 párů obuvi bez jediné objednávky.

V  září téhož roku vyhrává Melissa Moon WMRA World Trophy na Aljašce. Na nohách měla ten den zapůjčený pár mudroc 290, stejně jako 4 nejlepší angličani. V  prosinci téhož roku oceňuje Runners World   mudroc 290 prestižní cenou „Výrobek roku 2003“.

Inov-8 X-Talon 212 S

Pokud máte rádi trailový běh, jsou běžecké boty Inov-8 X-Talon 212 S těmi, co musíte vyzkoušet. Bota je ideální pro použití v náročném terénu. Obsahuje různé funkce a technologie, které vám pomohou při běhu. Bota se vyznačuje tím, že má dobře odpružení, je stabilní a dobře sedí.

Výhody

Komfortnost

S Inov-8 X-Talon 212 se budete cítit pohodlně po celou dobu běhu. I při trailovém běhu na delší vzdálenosti se stále bude cítit dobře. Je tomu zejména díky velké prodyšnosti, takže vaše nohy zůstávají po celou dobu běhu chladné a suché. To je velmi důležité právě pro milovníky trailového běhání.

Citlivost

Pokud hledáte běžeckou botu, která v které budete mít dobrý kontakt s povrchem je Inov-8 X-Talon 212 ta pravá. Tato vlastnost se vám bude hodit v případě náročnějšího terénu, nebo když se objeví nějaký problém.

Nevýhody

Horší trakce

Díky horší trakci máte u boty vyšší šanci na sklouznutí a to zejména ve vlhkém prostředí. Při běhu je tak třeba dávat pozor na stav povrchu.

5054167-161-a

Je tato bota pro vás?

Cena – vzhledem k tomu, že se pohybuje kolem 3 tisíc, jde při výběru kvalitní trailové boty o velmi zajímavou cenovku.

Kontrola klenby a pronace – jedná se o neutrální běžeckou botu, která je vhodná pro lidi s nízkou klenbou. Kromě toho její pomoc ocení i lidé s nižší pronací. Bota vám umožní běžet plynule a bezpečně.

Terén – Inov-8 X-Talon 212 vám umožní běhat mimo klasické stezky nebo přímo po horách. Bota je navržena s ohledem na poskytnutí vysoké bezpečnosti, právě pro tyto druhy terénu. Samozřejmě ji můžete vyzkoušet i na zcela jiných typech povrchu.

Použití – neutrální běžecká bota je určena pro kratší trailové běhy nebo na horské závodění. Určitě si zamilujete také rychlost, v které vás bota plně podpoří a to i na drsném terénu kolem stezek.


Pánská fitness obuv Inov8 F-LITE 235 (S) 5054167-345

Odolnost – když přijde na odolnost s výběrem této trailové boty nemáte co pokazit. Nemusíte se starat na, jaké druhy terénu narazíte, prostě běžíte dál. To je také jedna z výhod, neboť se pak nemůžete dostat např. do terénu, kde dojde díky nevhodné obuvi ke zranění.

Hmotnost – pánská verze boty X-Talon 212 váží 252 gramů a ženská o něco méně – 213 gramů. Díky své váze tak patří k těm lehčím běžeckým botám, které jsou zároveň vhodné na trail. Ocení to zejména běžci, kteří nemají rádi při běhání mohutnější boty.

Shrnutí

Neutrální běžecká obuv Inov-8 X-Talon 212 je určena pro lidi s nízkou klenbou. Jako běžec oceníte zejména komfort, citlivost, stabilitu, podporu a další vychytávky. Bota je vhodná do náročného terénu a zároveň je na svůj typ velmi lehká. Při trailovém běhu se tak můžete zaměřit na svůj trénink a tyto boty vám pomohou s vaším zlepšením.

Samozřejmě je třeba mít na paměti, že tato bota nemusí sedět každému. Zvlášť pokud máte širokou nohu je lepší se podívat po jiném modelu.

Kompletní modelovou řadu trailových běžeckých bot Inov-8 najdete i v našem e-shopu – www.mujbeh.cz

Recenzi v AJ najdete zde.