8.9.2019
Kategorie: Nezařazené, Recenze

Recenze běžeckých hodinek Garmin Forerunner 35 GPS

Vždy když Garmin uvede na trh nové fitness hodinky je vidět, že se stále zlepšuje. Nejvíc je to poznat u běžeckých hodinek s GPS na, které se podíváme i v této recenzi. Produktová řada Garmin Forerunner obsahuje hodinky od označení 25 až po recenzovaný model 35 GPS. Model 35 je velmi zajímavou volbou, pokud hledáte GPS hodinky s monitorováním srdeční frekvence a dalšími funkcemi a zároveň chcete ušetřit. Garmin Forerunner 35 GPS byl představen již v roce 2016.

Funkce a design

Běžecké hodinky Garmin Forerunner se svou velikostí a tvarem podobají oblíbeným hodinkám Apple Watch. Jeho obdelníkové pouzdro měří 3,8 x 4 cm a tloušťka je cca 1,3 cm. Monochromatický LCD displej má rozlišení 128 x 128 bodů. Na obrazovce pak najdete ukazatel dobití baterie, ikonku Bluetooth, čas i datum. Hodinky mají silikonový pásek, který můžete mít ve čtyřech různých barvách. Hmotnost běžeckých hodinek je cca 36 gramů.

recenze garmin forerunner 35

Uvnitř pouzdra s vodotěsností 5 ATM je umístěn akcelerometr pro sledování ušlých kroků, GPS se sledováním rychlosti, vzdálenosti i trasy a optický senzor na měření srdečního rytmu. S použitím těchto čidel můžete Forrunner 35 použít při běhu venku i vevnitř, při chůzi, jízdě na kole nebo kardio tréninku. Samozřejmostí je záznam srdeční frekvence po celý den. Hodinky jsou kompatibilní s ANT+ takže je můžete lehce spárovat s hrudním popruhem pro přesnější měření.

Pomocí Bluetooth se spáruje s chytrým mobilem a na displej přenáší upozornění o doručených SMS či e-mailech a to včetně textu. Drobnou nevýhodou je nekompatibilita s aplikací Garmin Connect IQ, takže není možné si upravit ciferník či přidat nějaké další aplikace pro sledování výkonu.

Určitě se vám bude líbit možnost nastavení různých upozornění na základě dosažené tepové frekvence, tempa nebo rychlosti. V tom případě chytré hodinky začnou vibrovat nebo vás zvukově upozorní na překročení nastavené hranice. Hodinky mohou být nastaveny pro intervalový trénink podle vzdálenosti nebo času a berou v potaz i fázi zahřívání a vychladnutí.

Všechny funkce jsou na Forerunneru 35 dostupné přes 4 tlačítka, vždy dvě tlačítko po stranách hodinek. Tlačítka příliš nevyčnívají takže se nemusíte obávat, že by překážely. Levé horní tlačítko ovládá podsvícení, dolní levé – zpět nebo při delším stisku zobrazí nabídku. Horní pravé tlačítko pustí či zastaví aktivity a také pomocí něj listujete v nabídce. Pravé dolní tlačítko slouží pro rolování v nabídce či zobrazení textů a upozornění z mobilního telefonu. Při delším stisku můžete ovládat nastavení hudby připojeného chytrého mobilu.

Výkon a použití

Stiskem levého horního tlačítka se hodinky zapnou a delším stiskem levého dolního tlačítka zapnete nabídku. V ní si můžete nastavit své osobní údaje v  obvyklé paletě – výška, hmotnost, věku či maximální srdeční tep. Pokud se vám nechce hrát si s nastavením přímo v běžeckých hodinkách pak použijte bezplatnou aplikaci Garmin Connect.

garmin connect

Po vytvoření svého účtu do ní přidáte jako další zařízení vašeho hodinky Garmin Forrunner 35. Následně proběhne napárování a můžete již poměrně jednoduše nastavit, co potřebujete. Samozřejmostí je pak možnost sledovat statistiky vašich aktivit a dále s nimi pracovat.

O tom, že jsou hodinky FR 35 lehké jsme už hovořili. Po týdnech testování to však oceníte ještě více, protože ve srovnání s jinými běžeckými hodinkami s podobnou výbavou je opravdu nebudete skoro cítit. Takže žádné přídavné zatížení při běhu na jedné ruce.

Běhání s hodinkami Forrunner 35 GPS

Na začátek běhu si stačí s nabídky zvolit venkovní běh a stisknout pravé horní tlačítko. Běžecké hodinky začnou hledat GPS satelity, což je většinou hotovo v řádu 5 – 10 sekund. Znovu se potvrdí pravé horní tlačítko a můžete vyběhnout. K dispozici máte dvě obrazovky zobrazení informací při venkovním běhání. Na první najdete vzdálenost, čas, tempo a druhá zobrazje zónu srdeční frekvence, srdeční frekvenci a spálené kalorie.

garmin hodinky testPokud vám tyto dvě obrazovky s údaji nestačí lze pomocí aplikace Garmin Connect přidat další dvě – maximum jsou 4 obrazovky na aktivitu. Hodinky vás upozorní při doběhnutí každého kilometru a ukazují také průměrný čas.

Po skončení běhu znovu stisknete pravé horní tlačítko a pak pomocí pravého dolního přejdete do nabídky uložení běhu.

Ovládání běžeckých hodinek je poměrně dost jednoduché. Jediný problém s kterým jsme se setkali byla nemožnost vložit do zobrazovaných informací – aktuální čas.

Když máte puštěnou aktivitu bylo poměrně složité přes posouvání dolů a klikání se vrátit až na hlavní displej hodinek, kde byl čas vidět.  Při procházení položek v menu je určitou nevýhodou jedno tlačítko rolování, takže nemůžete rolovat nahoru a je třeba vždy přelistovat.

Ovládání hudby s pomocí běžeckých hodinek FR 35 je hodně jednoduché ale zato jednoduché. Bez dotykové obrazovky se používají všechny 4 tlačítka, která vám umožní zapnout přehrávání, dát pauzu nebo si zvolit ze seznamu skladeb další.

Znáte funkci – najít můj mobil? U hodinek Forerunner 35 pracuje velmi dobře. I když máte na telefonu vypnuté vyzvánění a nevíte, kde přesně jste ho nechali, stačí podržet stisknuté tlačítko na hodinkách a telefon začne vyzvánět.

Běžecké hodinky Garmin Forerunner jsou perfektní pro sledování běhu, chůze, jízdy na kole či pro ovládání hudby. Slabinou těchto hodinek je nemožnost sledování plavání či jiných vodních sportů, což je poměrně škoda. Teoreticky díky jejich vodotěsnosti by to neměl být takový problém, takže se tato funkce dá očekávat u vyšší řady hodinek.  V každém případě jde o chytré hodinky, které jsou vhodné pro běžné nošení i pro uživatele, kteří nemají primárně zájem o jejich sportovní funkce.

Existuje lepší alternativa k těmto hodinkám?

Pro běžce je model Forerunner 35 perfektní. Hodinky jsou lehké, dobře vypadají a umožňují sledování běhu, intervalového tréninku a mají kvalitní senzor pro sledování tepové frekvence. Při jízdě na kole pak můžete připojit hrudní popruh se snímaču ANT+ takže jsou ideální i pro cyklisty. Pokud hledáte kvalitní GPS hodinky propojitelné např. se Stravou potěší vás cena, která je vzhledem k výbavě velmi příznivá.

Videorecenze hodinek Garmin Forerunner 35

 

Zdroj:

https://www.digitaltrends.com/health-fitness-gear-reviews/garmin-forerunner-35-gps-review/