recenze jabra elite active 75t
2.5.2020
Kategorie: Nezařazené, Recenze, Zajímavosti

Recenze běžeckých sluchátek Jabra Elite Active 75t

Vybrat skutečně dobrá sluchátka na běhání je v současné nabídce poměrně náročné. V této recenzi jsme se podívali na bezdrátová sluchátka, která se stala vítězem velkého testování na webu runnersworld.com.

Po dobu více než 2 týdnů se testovalo 40 parů různých běžeckých sluchátek. A to jak bezdrátových tak klasická drátová. V celkovém vyhodnocení vyšla nejlépe bezdrátová běžecká sluchátka Jabra Elite Active 75t.

Jabra Elite Active 75t

Výhody

 • IP75 – odolnost proti vodě i prachu
 • Bluetooth verze 5.0
 • Výdrž na baterii až 7,5 hodiny
 • Excelentní zvuk
 • Režim – Passthrough mode – uslyšíte i okolní zvuky
 • Vynikající mikrofon
 • Ovládání hudby
 • Rychlé dobíjení

Nevýhody

 • Citlivé ovládací prvky
 • Při velkém větru neúčinnost Passthrough modu
 • Podporuje pouze formát AAC

Sluchátka v první řadě zaujmou svým atraktivním designem a vylepšenými funkcemi v porovnání s předchozím modelem Jabra Elite Active 65t. Změny doznala také velikost sluchátek, které i když jsou menší než  typ 65t mají mnohem lepší výdrž na baterii.

Používání sluchátek

V balení najdete 3 různé velikosti nástavců, takže nemusíte mít obavy, že vám sluchátka nepadnou. Sluchátka využívají speciální tvar značky Jabra, který zajistí, že zůstanou na místě po celou dobu tréninku.

jabra elite active 75t

Integrovaný odvzdušňovací ventil ve sluchátku filtruje okolní hluk a podporuje kvalitu basů. Při odebrání jednoho ucha se přehrávání automaticky pozastaví a po opětovném vložení hudba pokračuje tam, kde jste přestali. Nastavení je možné upravit v aplikaci MySound+.

Sluchátka Jabra Elite Active 75t splňují svou odolností třídu IP57, což znamená, že zvládnou v pohodě prach a dokonce zvládnou až 30 minut ponořené ve vodě. Pokud vás napadá, že půjdou použít i pro plavání, trochu vás zklameme. Připojení Bluetooth pod vodou nedrží a sluchátka nemají vnitřní úložiště.

Dotykové ovládání je velmi snadná i když tlačítka by mohla klást větší odpor, aby nedocházelo k nechtěnému přepnutí na jinou funkci. Např. při úpravě běžeckého šátku můžete nechtěně pozastavit hudbu.

Aplikace Jabra Sound+

V atraktivním rozhraní aplikace Jabra Sound+ si velmi snadno poradíte s aktualizací softwaru sluchátek či úpravou nastavení equalizéru. K dispozici máte 6 předvoleb pro hovory, poslech apod.

jabra mysound+

U režimu Passthrough, který je důležitý zejména při běhání a má na starosti to, kolik okolního hluku se k vám dostane je možné si individuálně upravit. Tj. rozhodujete o tom, jak moc bude okolní zvuk při poslechu slyšet. Sluchátka si rozumí i s Google Asistentem, Siri nebo Alexou.

Bluetooth verze 5.0

Používaný firmware Bluetooth 5.0 umožňuje bezdrátové spojení až do 10 metrů. Při testování se občas stalo, když byl telefon v kapse kalhot, že zvuk občas zakolísal. Spojení tedy není 100 % a hodně záleží na situaci.

Stejně jako u svých jiných produktů značka Jabra podporuje i u sluchátek Elite Active 75t vícebodové připojení. V praxi to znamená, že sluchátka mohou být najednou připojena ke 2 zařízením.

Ideální pokud trénujete např. doma a hudbu pouštíte ze svého notebooku a zároveň jste připojeni ke svému mobilu, kdyby někdo volal. Sluchátka Jabra Elite Active si pamatují až 8 zařízení mezi kterými můžete přepínat.

Jediným podporovaným kodekem pro hudbu je formát AAC, což ocení zejména uživatelé iOS. Pro uživatele Androidu to je určité omezení, které vychází z toho, že u těchto sluchátek jsou prioritní jiné parametry.

Životnost baterie

sluchátka Active Elite 75t vydrží na jedno nabití něco přes 7 hodin. V reálu se pak můžete dostat i na delší dobou díky tomu, že např. posloucháte s hlasitostí nižší než 75 dB. Z důvodu úspory energie se sluchátka automaticky vypnou po jedné hodině nebo po 15 minutách bez připojení.

Co se týče rychlosti nabíjení: 15 minutové nabíjení vám poskytne cca 1 hodinu poslechu. Pro nabíjení se používá oblíbený konektor USB-C. Pro plné nabití počítejte s cca 2,5 hodinami.

Kvalita zvuku

Při poslechu skladeb se sluchátky Jabra Elite Active 75t budou nepřeslechnutelné výrazné basy. Pokud pro vás budou příliš výrazné je možné je snížit v aplikaci MySound+. 

Je zde slyšet také určitá ztráta detailů ve středním pásmu, což má kompenzovat právě zvýšená basová odezva. Při výchozím nastavení je zřejmé, že jsou sluchátka určená pro sportovce, kterým kvalita zvuku bude plně dostačovat.

testování jabra elite active 75t

Jestliže hledáte sluchátka pro kvalitní poslech hudby, nebudou tou nejlepší volbou. Utlumení okolního zvuku je však velmi kvalitní za předpokladu, že zvolíte vhodnou velikost ušáků.

Mikrofon

Systém se čtyřmi mikrofony pracují s technologií DSP odvádí velmi dobrou práci. Přenos z mikrofonu je velmi čistý bez šumu v pozadí. To samozřejmě není překvapení, protože Jabra vyrábí některé z nejlepších profi náhlavních souprav na trhu. Mikrofonu tedy opravdu není co vytknout.

Cena sluchátek Jabra Elite Active 75t

Víte, kde je seženete nejlevněji? Poradíme vám:


Jabra Elite Active 75t 100-99091000-60 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

 
Myslíte, že je čas nakoupit? Podle vývoje ceny sluchátek si můžete sami udělat obrázek.