běžecké aplikace 2019

Nejlepší běžecké aplikace v roce 2019

Pěkné počasí, kterého si aktuálně užíváme vás jistě motivuje k zašněrování bot a vyběhnutí na trasu. Pokud hledáte nějakého pomocníka, který vám pomůže ve vašem tréninkovém úsilí, připravili jsme pro vás aplikace na běhání, které letí v tomto roce.

Aplikace vás budou nejen motivovat hlasovými pokyny ale se správnou hudbou to půjde ještě líp. A samozřejmě se nezapomíná ani na bezpečí při běhu.

Aby seznam běžeckých aplikací nebyl zbytečně rozsáhlý, zaměřili jsme se jen na ty nejlepší vhodné pro začínající i pokročilé běžce. Pojďme se tedy podívat, co se nám v roce 2019 urodilo.

Běžecké aplikace pro začátečníky

Human

aplikace human

Výhody: motivuje vás k pohybu

Běžecká aplikace Human nepatří mezi nejpokročilejší programy na sledování aktivit, ovšem její výhodou je způsob, jakým dokáže motivovat. Aplikace běží na pozadí, sleduje čas, který strávíte aktivitou /může jít o běh, chůzi nebo jízdu na kole/ a připomíná vám splnění stanovených cílů. Např. min. 30 minut denně se věnovat nějakému sportu.

Ovšem skutečnou motivaci očekávejte od další uživatelů aplikace Human. Tracker porovnává vaše data s dalšími uživateli, kteří se nacházejí poblíž vás. Zároveň vidíte, jak jsou ohodnoceni uživatelé kolem vás, což může být celkem motivační.

Aplikace Human je dostupná pro pro iOS i Android.

Couch to 5K

coutch to 5k

Výhody: máte jistotu, že pracujete na stanovém cíli

Populární běžecká aplikace Couch to 5K pracuje přesně tak, jak to slibuje.  Pomůže vám zvednout se z gauče a začít běhat. Provede vás třemi 30 minutovými běžeckými tréninky týdně, aby vás za cca 9 týdnů připravili na uběhnutí 5 km. V průběhu tréninku sleduje váš čas, uběhnutou vzdálenost přes GPS a hlasový trenér vám dává pokyny k běhu. Po každém spuštění si můžete svá data zaznamenat do online rozhraní active.com a přes ni sdílet své běžecké úspěchy.

Aplikace Couch to 5K je dostupná zdarma i v placené verzi. Stáhnout ji můžete pro iOS i Android.

Pacer

běžecká aplikace pacer

Výhody: Ideální pro nastartování běžecké rutiny

Tato běžecká aplikace je zaměřena na počítání kroků, což je skvělý začátek pro získání běžeckého návyku. Stejně jako aplikace Human pracuje i Pacer na pozadí mobilního telefonu a zaznamenává vaše kroky, které učiníte v průběhu celého dne. Máte tak přehled o úrovni své fyzické aktivity.

Oproti aplikaci Human můžete navíc díky podpoře GPS sledovat trasu vašeho běhu nebo se připojit ke skupinové výzvě. Základní verze programu je bezplatná, v případě zakoupení verze Premium (5 USD za měsíc) se dostanete k trénikovým plánům, které obsahují i instruktážní videa.

Aplikace Pacer je dostupná pro iOS i Android.

Běžecké aplikace pro pokročilé

Strava

aplikace strava

Výhody: Ideální pro běžce a cyklisty se silnou sociální motivací

Strava je vysoce oblíbená mezi cyklisty i běžci a to mezi profesionály i začátečníky. Nabízí podrobné sledování GPS a je kompatibilní s různými GPS zařízeními. K dispozici máte opravdu hodně různých metrik a pokud se zaregistrujete do programu Summit, získáte jich ještě více.

Strava je známá i pro své přehledy, kde vidíte statistiky z běhu ostatních běžců na stejné trase. Prémium uživatelé pak mají navíc přístup k bezpečnostní funkci Beacon, která umožňuje třem vybraným kontaktům zobrazovat vaši polohu i když neběžíte.

Bezplatnou verzi běžecké aplikace Strava si můžete stáhnout pro iOS i Android.

Runcoach

runcoach

Výhody: Ideální pro vytvoření tréninku přizpůsobenému přímo dle vašich potřeb

Otevřete si aplikaci Runcoach, vytvořte si běžecký plán a držte se ho. Nastavte si svůj běžecký cíl, informace o vás, dny v týdnu, kdy můžete běhat a algoritmus aplikace Runcoach vygeneruje potřebný plán včetně pokynů. Chcete aby se vám věnoval osobní trenér?

Pak máte možnost přejít na placenou verzi, která přijde na 19,95 USD za měsíc. Následně můžete pomocí aplikace Runcoach oslovit certifikované trenéry USATF (české tam nenajdete), kteří vám pomohou s výživou, v případě zranění a dalšími věcmi.

Bezplatnou verzi aplikace Runcoach si můžete stáhnout pro iOS i Android.

MapMyRun

map my run aplikace

Výhody: Najdete v ní nové trasy k běhání

Nejste si jistí, kde začít běhat? Vyberte si jednu z více než 70 milionů běžeckých tras v aplikaci MapMyRun. Běžecká aplikace byla vytvořena značkou Under Armour a zaznamenává vzdálenost, tempo, nadmořskou výšku – převýšení, spálené kalorie a atd.

Aplikaci můžete spárovat s celou řadou běžeckých trackerů. Podobně jako u aplikace My Fitness Pal si můžete s během synchronizovat i svůj jídelníček a mít tak komplexnější informace o vaší aktuální kondici.

Aplikaci MapMyRun si můžete stáhnout bezplatně pro iOS a Android.

Nike+ Run Club

nike+ run

Výhody: Ideální pro sledování běhu, sdílení fotografií a hlasové tréninkové tipy

Běžecká aplikace Nike+ Run Club byla navržena speciálně pro potřeby běžců. Aplikace tak nabízí mnohem více než běžné běžecké trackery. Kromě základního sledování s několika motivačními a tréninkovými funkcemi, v ní najdete např. rady od špičkových atletů, snadné sdílení fotografií, které jsou napárovány se statistikou a trasou vašeho běhu.

Zároveň máte k dispozici hlasového trenéra namluveného špičkovými trenéry Nike, kteří vám pomohou na trase. Navíc můžete ozvučené tréninky proložit vaší oblíbenou hudbou z aplikace Spotify, která je v běžecké aplikaci integrována.

Bezplatnou verzi si můžete stáhnout pro iOS a Android.

iSmoothRun

ismoothrun

Výhody: běžecký trénink s využitím více běžeckých služeb

Kromě zobrazování informací o vašem běhu – vzdálenost, čas, kroky v aplikaci iSmoothRun najdete i počasí nebo název ulice od které jste začali běhat. iSmoothRun podporuje běh, chůzi, intervalové tréninky či se dokáže sychronizovat s různými zařízeními. Velkou výhodou je možnost posílat sledovaná data ze svých logů do jiných běžeckých aplikací jako je např. MapMyRun. Využívá pro přenos soubory TCX, které přes Dropbox můžete importovat do běžecké aplikace, které tento typ souborů podporuje.

Aplikace je dostupná pouze pro iOS.

A otázka na závěr, jakou jsou vaše oblíbené běžecké aplikace?

 

Zdroj: Runnersworld.com