nike flyknit racer
20.5.2015
Kategorie: Nezařazené, Recenze

Nike Flyknit Racer – extrémně lehká běžecká bota

Nike Flyknit Racer je unisex běžecká bota, která je navržena tak, aby poskytovala pohodlí a podporu při běhu bez přidání další váhy samotné boty. Bota byla vytvořena na základě zkušeností a podnětů od profesionálních běžců, takže si v ní běh opravdu užijete.

Konstrukce boty Nike Flyknit Racer maximalizuje výkon a zároveň je velmi flexibilní. Jednotka Nike Zoom v přední části podešve a mezipodešev Phylon zajistí lehkost a požadované odpružení.

Popis boty Nike Flyknit Racer

nike flyknit racerJednodílný, bezešvý svršek je vyroben z polyesterových vláken. Bota má integrovaná místa s excelentní prodyšností, eleasticitou a podporou.

Tah Flywire lanek se reguluje tkaničkami, díky tomu je noha maximálně zabezpečena a obepnuta. Tenký jazyk napomáhá ventilaci i komfortu.

Vysunovací poutko v patě umožňuje pohodlné nazutí i vyzutí boty.  Reflexní prvky jsou dobře viditelné i za šera. Tlakem lisovaná Phylon mezipodešev poskytuje lehké odpružení.

V přední části mezipodešve jsou kvůli nízkému profilu a odpružení umístěny Nike Zoom jednotky. Waflová podešev s pro závod jedinečným vzorem diamantu poskytuje odolnost a potřebnou trakci.

Pod prstní částí podešve jsou výstupky zvyšující trakci, komfort v přední části boty a přilnavost. Flexibilní drážky a výřezy, rozmístěné diagonálně v podešvi zvyšují pružnost, a tím hladší a efektivnější výkon.

Karbonová guma BRS 1000 podél patní části podešve je maximálně rezistentní proti oděru, který je v této oblasti obrovský.

Klady a zápory běžecké boty Nike Flyknit Racer

Klady

Pohodlí
S Nike Flyknit Racer, budete mít maximální pohodlí, které zajistí váš dobrý pocit při běhu. Již při pohledu na běžecké boty, je zřejmé, že jsou pohodlné a pokud to myslíte s během vážně je to jedna z hlavních věcí, které byste měli při nákupu nové běžecké obuvi zvážit.

Nízká váha
Nike Flyknit Racer je opravdu lehká běžecká bota. Váží pouhých 160 gramů. To je taky důvod, proč je tak často používána běžci, kteří chtějí zvýšit svůj výkon i rychlost.
Ve srovnání s jinými běžeckými botami, tato bota je jednou z nejlehčích a vidíte ji velmi často na nohách profesionálních běžců na delší i kratší tratě.

Zápory

Větší sklon od paty ke špičce
Běh s tímto vyšším sklonem nemusí každému běžci vyhovovat. Někteří mají raději běžecké boty s menším nebo žádným sklonem od paty ke špičce, protože jsou tak blíže k povrchu a mohou jej lépe vnímat.
Cena
Pokud se podíváte po současné nabídce běžeckých bot, je opravdu možné najít i levnější řešení samozřejmě s horšími parametry. Pokud tedy neběháte často je cenová relace pro vás jistě také důležitá.
Jestliže však chcete běhat více a dále se zlepšovat, je cenová relace této boty adekvátní jejímu zpracování a vlastnostem. Cena začíná již od 3000,- Kč např. zde: Nike Flyknit Racer.
Vlhkost
Jednou z nevýhod u bot Nike Flyknit Racer je v tom, že díky úspoře své váhy a konstrukci snadněji propustí vlhkost. Jestliže se tedy chystáte vyběhnout na nějakou delší trať je dobré si zjistit jaké bude počasí.

Je tedy běžecká bota Nike Flyknit Racer pro vás vhodná?

526628-404-dCena – ve srovnání s ostatními běžeckými botami jsou o něco dražší, nicméně jsou i jiné ještě více finančně náročné modely.
Podpora chodidla a kontrola pronace – Nike Flyknit Racer je neutrální běžecká bota, která je vhodná zejména pro lidi s nízkou nožní klenbou. Zároveň je vhodná pro lidi s neutrální pronací.
Terén – s těmito botami se můžete pustit na traťě se štěrkem, na silnice nebo lehký nezpevněný terén.
PoužitíTato neutrální běžecká obuv vám může pomoci zlepšit váš výkon v běhu. Je vhodná pro využití při tréninkovém běhu, kdy se s jejich pomocí můžete dostat na další úroveň. Ideální pro trénink rychlosti nebo také na marathony.
OdolnostNike Flyknit Racer má odolnou vnější podešev. To je důvod, proč se nemusíte starat zda se podešev snadno poškodí. Bota používá odolné frakce, které zajistí také to, že nebudete klouzat.
Hmotnost – běžecká bota jak již bylo dříve řečeno váží pouze 160 gramů, což je důvod proč je tolik oblíbená mezi běžci. Díky nízké váze se vám v ní poběží lépe a budete mít více energie na sportovní výkon.

Shrnutí recenze Nike Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer je neutrální běžecká bota, která vychází vstříc potřebám lidí s neutrálním pronací. Tato bota je lehká, což je důvod, proč je velmi vhodná pro použití nejen při běžném tréninku, ale také pro trénink rychlých technik.

Mnoho běžců oceňuje výkon této obuvi a také  výhody, které poskytuje, jako je pohodlí, odpružení, citlivost, stabilita a mnoho dalších.Jestliže již máte s tímto modelem obuvi nějakou zkušenost, budeme rádi pokud se s námi o ně podělíte.