nike air zoom elite 8
14.8.2015
Kategorie: Recenze, Zajímavosti

Profesionální běžecké boty Nike Air Zoom Elite 8

Technologie Zoom Air od společnosti Nike je určena především do běžeckých bot s, kterými chcete dosahovat vysokých rychlostí. Nike Air Zoom Elite 8 je rychlá, lehká s dobrým tlumením, ideální jak pro potřeby profesionálních běžců, tak i pro běžné využití.

Běžecké boty Nike Air Zoom Elite 8 patří k nejlehčím členům rodiny Nike Zoom. Použitá technologie zajišťuje okamžité reakce, což ocení sportovci hledající lehkost a rychlost nejen při závodu ale také při tréninku.

nike-air-zoom-elite-8-748588-008

Tlumení

Při návrhu nové běžecké boty Nike, vzali návrháři v úvahu nejen všechny úhly rychlostí ale také pohodlí. Technologie Zoom Air, která se nachází v přední části boty, zajišťuje rychlé tlumení při rychlém tempu. To se většinou uplatní při závodech, kdy se země dotýká převážně přední část nohy.

Dotek s povrchem

Rozdíl mezi sníženou výškou přední části běžecké boty a její paty je 8 mm v tekuté formě, což umožňuje dosáhnout velmi blízkou vzdálenost od povrchu. Tato funkce poskytuje větší kontrolu než v minulosti a podporuje vyšší rychlost. Použitý kožený materiál v podrážce boty zároveň napomáhá lepší cirkulaci vzduchu uvnitř boty.

Odvětrávání

Vrchní síťovina z lehké kůže používá technologii Nike Flywire. Síťovina zajišťuje také větrání uvnitř běžecké obuvi, aniž by zvyšovala hmotnost běžecké boty. Navíc, technologie Nike Flywire pevně objímá nohu a poskytuje tak pohodlí noze. Asymetrická síťovina přináší pevnost do střední části boty a je překryta vrstvami, s praktickým pevným čalouněním, které jsou také rozhodující při vysokých rychlostech.

Lehké a měkké přechody

Ultratenká podešev poskytuje dobrou trakci při běhu bez zvyšování její hmotnosti. Bočnice bot Nike Air Zoom Elite 8 je ohebná, takže když se noha dotkne povrchu, plynule se přizpůsobuje pohybu nohy.

Nike Air Zoom Elite 8 je součástí nové běžecké kolekce Nike. Kde najdete také modely Nike Air Zoom Pegasus 32 či Nike Air Zoom Vomero 10. Technologie Zoom Air podporuje rychlou odezvu a tím vám pomáhá dosáhnout ještě lepších výkonů během ranního běhu či na maratonu.