11.7.2016
Kategorie: Nezařazené, Recenze, Zajímavosti

Recenze Nike Air Zoom Pegasus 33

Běžecké boty Nike Air Zoom Pegasus 33 z řady Nike Pegasus patří již ke stálicím mezi modelovými řadami bot na běhání Nike. Možná za to může i jejich každoroční velmi dobrá prodejnost:) Slibuje neutrální velmi dobře polstrovanou botu, která vydrží vysoké kilometrové dávky pro každodenní trénink. S ohledem na dnešní trendy u běžeckých bot tento model zaplňuje mezeru, která vznikla mezi minimalistickými a maximalistickými botami.

V loňské verzi přidal Nike do modelu Nike Air Zoom Pegasus 32 i bezešvý vršek s technologií flywire, kterou najdete i v nové verzi. To, že jde o velmi designově povedenou běžeckou botu není třeba dodávat.

Nike Air Zoom Pegasus 33 – podrážka

V této verzi Pegasus pokračuje ve využití systému Nike Air Zoom pro odpružení v mezipodešvi. Je navržen tak, aby umožnil bližší kontakt chodidla s povrchem ale s okamžitým odpružením, které botu ihned připraví pro další váš krok. Tento typ odpružení je citlivější, což při běhu poznáte.

nike air zoom pegasus 33Odpružení je hladce vedeno středem boty, což také zajišťuje velkou pohodlnost. O Nike Air Zoom Pegasus 33 se dá říct, že je univerzální, protože díky svému hladkému vedení je vhodná pro více různých běžeckých stylů.

Na delší vzdálenosti se dá říct, že je z hlediska komfortu průměrně pohodlná. Ve většině případů je tlumení perfektní ale právě měkkost může při delším běhu pro někoho méně pohodlná. To samozřejmě neznamená, že nejsou vhodné pro delší běhy, prostě by se občas možná hodila silnější vrstva odpružení.

Podrážka je kompletně tvořena pryží s několika strategicky umístěnými drážkami, které umožňují prohnutí boty v různých směrech. Na boční straně najdete vodorovné čáry v kombinaci se svislými. Směrem ke středové ose podešve jsou umístěny tvarované gumové výstupky v pětiúhelníkovém tvaru.

Zajímavostí u této podrážky je, že guma je celkem těžká skoro jako plast. Při testování jsme měli trochu obavy o přilnavost na mokré cestě ale nakonec to nebyl žádný problém. Plastový vzhled měla podešev, když byla nová. Jakmile začnete běhat po nějaké době už vypadá jako normální guma.

Nike Air Zoom Pegasus 33 – svršek

nike air zoom pegasus 33Vrchní část využívá již zmíněnou bezešvou technologii flywire, která je napojena na vložku, která dobře sedí přes celou nohu. Výsledkem je velká pohodlnost bez podráždění, které mohou způsobovat případné švy.

Tento model nepotěší ty, kteří mají rádi opravdu širokou špičku. I přesto však určitý prostor v oblasti prstů nabízí pomocí flexibilního materiálu, který se přizpůsobí vašim prstům. Materiál je prodyšný, což oceníte hlavně v horkých letních dnech.

Novinkou u tohoto modelu je použití Nike Flywire ve formě strategicky rozmístěných vláken, která podpoří na místech, kde je to potřeba a udrží nohu na svém místě. Výsledkem je pak mnohem nižší hmotnost běžecké boty.

Každé očko na boku, kde jsou vlákna použita má dvě stahovací tkaničky. Ty jsou upevněny do spodní části boty a pokračují po stranách v cik-cak vzoru. Jakmile si utáhnete tkaničky běžeckých bot, můžete skutečně cítit, jak se tyto vlákna Flywire utahují.

Nike Air Zoom Pegasus 33 – vyhodnocení

air zoom pegasus 33Pegasus 33 jsou solidní neutrální běžecké boty pro každodenní trénink. Bota je všestranná i když oproti předchozím modelům získala nějakou váhu navíc. Použitá technologie flywire je velmi pohodlná. Nejvíc jsem ji ocenil v klidném tempu na střední vzdálenosti, kdy nohu dobře drží.

Při testování jsem se setkal s drobnějšími problémy se stabilitou, kterou připisuji tenké spodní části boty. Nike Air Zoom Pegasus 33 je i přesto vhodná pro většinu běžců, zejména i díky její velmi příznivé ceně.

Pokud jste fanouškem modelu Pegasus 32, budete velmi pravděpodobně s novým lehce přepracovaným modelem spokojení. Pokud bych měl srovnat např. s Mizuno Wave Rider 19 nebo New Balance Fresh Foam 1080 líbí se mi mnohem víc, díky měkčímu odpružení a pohodlnému svršku.

Pro Proti
+ komfortní vršek – oproti dřívějšímu modelu o něco těžší
+ všestrannost

zdroj: http://www.runningshoesguru.com